• leftlayout
  • rightlayout

Програма "Тенис-спорт за всички"

Е-мейл Печат ПДФ
Успешен старт на програмата "Тенис-спорт за всички" на Министерството на младежта и спорта в регион Плевен.

На 18 юли ТК"Плевен-90" проведе регионално първенство до 12 год. за момичета и момчета, с което стартира програмата в региона.В първенството взеха участие рекорден брой тенис клубове от Плевенския регион.
Топлото време не попречи участниците да покажат своите възможности.При момчетата на финала Димитър Пенчев победи Дейвид Симеонов-двамата от ТК"Кристи-Дряново".Състезателите на ТК"Плевен-90" Ангел Иванов и Емил Недялков се класираха на трето място.Вутешителния турнир победител е Никола Досев-ТК"Плевен-90" с победа 6:2 над Деян Валентинов-ТК"Монтана".
Заслужен успех на Цвета Радева-ТК"Плевен-90",която победи на финала Михаела Цонева от ТК"Кристи-Дряново" с 5:3;5:4(5) ,трети се класираха Ваня Косева ТК"Царевец"-Горна Оряховица и Гергана Минчева ТК"Габрово".
Всички призьори бяха наградени от регионалния координатор Тодор Бешевишки с купи,медали и грамоти .
На 29 юли - 1 август предстои да се проведе втората проява от програмата "Тенис спорт за всички"-Държавното отборно първенство ТЕНИС-10 с участието на регионалните първенци от цялата страна.